נשים בגיל המעבר

מה הוא אותו גיל המעבר שכולנו כנשים חוות או נחווה?
ובכן, אני עצמי נמצאת בגיל המעבר ומרגישה בשיא פריחתי הנשית וביכולתי להיות קשובה לגופי ולמאווי נפשי.
"אביב שני", כך הרפואה הסינית העתיקה מתייחסת לגיל המעבר – גיל המנופאוזה, גיל של מיניות, חוכמה וניסיון חיים.


כולנו בדרך לשם או אולי חוות ברגע זה את תופעות גיל המעבר הפחות "אביבי".
גלי חום, הזעות בלילה או בכלל השמנה לא מוסברת, שינוי במצב רוח, עצבנות, דיכאון ועוד. או אולי מרגישות מאוזנות ומקבלות באהבה את גיל השינוי.


התהליך הוא תהליך פיזי טבעי והדרגתי, ירידה בכמות האסטרוגן המיוצר על ידי השחלות, ייצור הורמונלי שהולך ופוחת וגורם למרווחים משתנים בין המחזורים.
השינויים האלה יתרחשו עד הפסקתה המוחלטת של הווסת – תהליך שיכול להימשך שנתיים, שלוש ויותר… אז תחזיקי חזק.

כל אישה חווה את תופעות גיל המעבר אחרת ובאופן שונה זו מזו. לאחת אפשר שיהיו תופעות קלות לאורך מספר חודשים ולשנייה תופעות קשות לאורך שנים ואף פגיעה באיכות החיים.
העניין הוא שבעיניי, ברגע ש"מפעל נסגר" – אפשר לפתוח מפעל אחר… וזה מה שאני מעבירה למטופלות שלי.
זו ההזדמנות שלנו להקשיב לעצמנו, להיות חופשיות ולא להיות סביב המחזור החודשי. הרי ככלות הכול סיימנו פרק בחיינו ואנחנו לפני פרק חדש.


נשים בגיל המעבר – רבות מהן חושבות שאם יש להן מחזור אזי הן "אטרקטיביות" יותר. אישה יקרה – את אטרקטיבית, יפה ונשית תמיד, אין קשר למחזור החודשי.
כמטפלת הוליסטית וכמטפלת ברפואה הסינית ורפלקסולוגית – חשוב לי לראות את החוסרים הפיזיים שבהחלט יכולים להופיע בגיל הזה, ואיפה הקשיים הנפשיים שיש לאותה אישה, מה מקור הפחדים, החרדות, והרגשות המשתנים, ולטפל בהתאם.

שינוי תזונה אצל נשים בגיל המעבר, כמו הימנעות ממאכלים חריפים, סוכרים ומוצרי חלב הם חשובים ומועילים. ובנוסף שינוי דפוסי חשיבה ואורך חיים חשובים אף יותר.
רפלקסולוגיה הוליסטית נוגעת בנפש ומשחררת תקיעות מחשבתית. הדיקור פותח ומניע את מעברי הגוף, השילוב נותן מענה לבעיות גיל המעבר ומאפשר לעבור את התקופה המיוחדת הזאת בצורה יותר קלה וידידותית.

סוזי ציקורל – מטפלת מוסמכת ברפואה הסינית ורפלקסולוגית. מומחית לנשים בגיל המעבר.

חזרו אל דף הטיפולים.

אהבת את המאמר?

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק

מוזמנ/ת להגיב

גלילה לראש העמוד