טיפול במוקסה

בדרך לאיכות חיים
סוזי ציקורל

מוקסה היא אחת משיטות הטיפול הנעימות ביותר ברפואה הסינית. מטרתה היא "לעטוף" ברוך ובחמימות את מקור הכאב הפיזי, להתיר "חסימות", לחזק את הגוף ולהשרות בו תחושת שחרור, שלווה ורוגע. המוקסה מיוצרת מצמח הלענה, שאותו נהוג לעבד בדרכים שונות ולצורך שימושים שונים.

דרכי הטיפול השכיחות כיום בשיטה זו:

  • מוקסה סיגר - דחיסת צמח הלענה לכדי צורת מקל ארוך, הדומה בצורתו לסיגר. את הסיגר מבעירים בקצהו האחד ומקרבים בזהירות לאזורים שונים בגוף (כמו מפרקים ושרירים), ללא מגע ישיר עם העור.
  • מוקסה ישירה - חימום ישיר של העור על ידי מוקסה. בשיטה זו נוצרות כוויות מיקרוסקופיות בלתי נראות, במטרה להעצים את יעילות הטיפול.
  • מוקסה על מחט - בשיטה זו מחוברת המוקסה לקצה מחט הדיקור, על מנת לחמם ולחזק אזורים גדולים יחסית בגוף, כמו הגב התחתון והבטן.
טיפול במוקסה

טיפול במוקסה מומלץ במקרים הבאים:

עייפות וחולשה כללית, בצקות, כאבי רגליים, דלקות פרקים, כאבי גב תחתון, כאבי בטן ושלשולים, כאבי מחזור, התקררות כרונית ותחושת קור פנימי, היפוך עובר ועוד.

סוזי ציקורל – מטפלת מוסמכת ברפואה הסינית ורפלקסולוגית.

עריכה לשונית: נתנאל סבאג

* אין האמור לעיל מהווה המלצה או התוויה רפואית *

הכנסו לבלוג המאמרים:

פחדים וחרדות

פחד וחרדה הם שתי תופעות שונות זו מזו פחד: מתעורר בעקבות  חשיפה לסכנה מוחשית מידית קיומית הישרדותית  מוצדקת. בראיה הסינית הפחד מתפרש

קרא עוד »

חיזוק המערכת החיסונית

חיזוק המערכת החיסונית מערכת חיסונית חסונה ואיתנה היא המפתח לחיים בריאים ומאושרים. כשהמערכת החיסונית חלשה – גופנו חשוף פי כמה למחלות מסוגים

קרא עוד »

עייפות כרונית

עייפות כרונית מרגישים שגם אתם חווים עייפות וחוסר אנרגיה במהלך היום? או אפילו עייפות כרונית ומתמשכת? אתם לא לבד. עייפות כרונית היא

קרא עוד »

השמנה בגיל המעבר

תופעה לא מובנת, לכאורה, היא השמנה דווקא בגיל המעבר. הרי במשך השנים החכמנו ולמדנו שיש להפחית הרגלים שליליים ולהקפיד בהרגלים חיוביים ורצויים.

קרא עוד »

נשים בגיל המעבר

מה הוא אותו גיל המעבר שכולנו כנשים חוות או נחווה? ובכן, אני עצמי נמצאת בגיל המעבר ומרגישה בשיא פריחתי הנשית וביכולתי להיות

קרא עוד »