דיקור סיני

בדרך לאיכות חיים
סוזי ציקורל

הדיקור הסיני הוא טכניקת טיפול מנוסה, המבוססת על הפילוסופיה הסינית הקיימת זה 3,000 שנים. רפואה זו רואה את האדם באופן הוליסטי (שלם), המושפע מהסביבה שבה הוא חי. האדם כמכלול איברים אשר בתפקודם התקין מזרימים אנרגיה (צ'י) לגוף כולו בהרמוניה, ובכך מבטיח את תפקודו התקין של הגוף.
 לאורך השנים, מחקרים רבים בחנו את מידת האפקטיביות של הדיקור הסיני, ומצאו שהיא יעילה ואפקטיבית. כיום, זוהי שיטת הטיפול האלטרנטיבית הרווחת בעולם, והיא מיושמת גם במערכת הבריאות העולמית.

הדיקור הסיני כמענה לבעיות שונות, כגון:

  • בעיות אורטופדיות שלד-שריר
  • קשיים במערכת הנשימה - כגון שיעול, אסטמה, ליחה ועוד.
  • בעיות במערכת העיכול - כגון כאבי בטן, נפיחות בטנית, צרבות, מעי רגיז, עצירות ושלשולים.
  • שיבושים במערכת העצבים - שיקום לאחר שבץ, פציאליס, תחושות נמלול בגפיים ועוד.
  • רפואת נשים - התמודדות עם גיל המעבר, כאבי מחזור וקשיי פוריות.
  • בריאות כללית - חיזוק מערכת החיסונית והתמודדות עם תופעות כמו חולשה ועייפות כרונית, לחץ נפשי, חרדות ותחושות מועקה, הפרעות בשינה, חוסר איזון של בלוטת התריס ועוד.
  • מחלות עור - כגון פסוריאזיס וגרד בעור.

אז איך זה עובד?

גירוי עצבי של נקודת הדיקור, באמצעות החדרת מחט דקה, חד-פעמית וסטרילית, לצורך שחרור "חסימות" הנוצרות בזמן כאב או מחלה.
את הכאב או המחלה שמטרידים את שלוות המטופל ניתן לדמות לפקק תנועה בכביש. דיקור סיני מוצלח יחדש את זרימת ה"מכוניות" (האנרגיה) על "הכביש" (המרידיאן), ויאפשר הגעה חלקה ונעימה אל היעד המבוקש.
הדיקור הסיני מסייע באיזון הגוף ובהזרמה מחודשת של האנרגיה, הרצויה בגוף והנפש.
הדיקור מתבצע לאחר אבחון ותשאול מקיף על אודות המטופל, על מנת להבין את שורש הבעיה ולמקד את הטיפול באופן המותאם אישית לבעיותיו ולצרכיו. 

סוזי ציקורל – מטפלת מוסמכת ברפואה הסינית ורפלקסולוגית.

*אין האמור לעיל מהווה המלצה או התוויה רפואית*

הכנסו לבלוג המאמרים:

פחדים וחרדות

פחד וחרדה הם שתי תופעות שונות זו מזו פחד: מתעורר בעקבות  חשיפה לסכנה מוחשית מידית קיומית הישרדותית  מוצדקת. בראיה הסינית הפחד מתפרש

קרא עוד »

חיזוק המערכת החיסונית

חיזוק המערכת החיסונית מערכת חיסונית חסונה ואיתנה היא המפתח לחיים בריאים ומאושרים. כשהמערכת החיסונית חלשה – גופנו חשוף פי כמה למחלות מסוגים

קרא עוד »

עייפות כרונית

עייפות כרונית מרגישים שגם אתם חווים עייפות וחוסר אנרגיה במהלך היום? או אפילו עייפות כרונית ומתמשכת? אתם לא לבד. עייפות כרונית היא

קרא עוד »

השמנה בגיל המעבר

תופעה לא מובנת, לכאורה, היא השמנה דווקא בגיל המעבר. הרי במשך השנים החכמנו ולמדנו שיש להפחית הרגלים שליליים ולהקפיד בהרגלים חיוביים ורצויים.

קרא עוד »

נשים בגיל המעבר

מה הוא אותו גיל המעבר שכולנו כנשים חוות או נחווה? ובכן, אני עצמי נמצאת בגיל המעבר ומרגישה בשיא פריחתי הנשית וביכולתי להיות

קרא עוד »